W dniu 23 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży odbył się Finał Diecezjalnego Konkursu dla członków i sympatyków Szkolnych Kół Caritas pod hasłem „Śpiewaj Paradiso na urodziny św. Filipa Neri”.

Wszystkich zgromadzonych uczestników oraz opiekunów konkursu serdecznie powitała dyrektor szkoły mgr inż. Małgorzata Pietrusewicz.

Ksiądz kan. dr Andrzej Mikucki – dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej życzył wolontariuszom wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

Podczas ostatniej edycji zmagania konkursowe odbywały się w kategorii wiedzy.

Do konkursu zostali zaproszeni uczniowie klas IV-VIII, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych z trzech województw znajdujących się na terenie diecezji: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

55529774 1575710275907394 7752755860106903552 n

Celem konkursu było kształtowanie postaw etycznych, moralnych poprzez pogłębianie rozumienia istoty drogi świętości, która polega na całkowitym zawierzeniu Jezusowi i czynieniu dobra z radością. Jest to też okazja do integracji członków Szkolnych Kół Caritas z różnych szkół.

Laureaci, którzy zakwalifikowali się do etapu diecezjalnego, najpierw zmagali się na etapie szkolnym. Do konkursu wiedzy o św. Filipie Neri przystąpiło 19 drużyn, w tym: 6 drużyn z klas SP IV – VI; 13 drużyn SP VII – VIII + gimnazjum oraz 1 drużyna ze szkoły ponadgimnazjalnej.

W kategorii wiedzy wzięło udział 57 finalistów.

Po rozwiązaniu testów uczestnicy konkursu udali się na obiad i słodki poczęstunek. Dla uczestników konkursu przygotowana była niespodzianka, występy muzyczne

MAM TALENT – prezentacje SP 5 Łomża. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy świętej w kościele pw. Św. Brunona w Łomży. Tam też nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie dyplomów oraz nagród.

Zwycięzcy:

Kategoria wiedzy:

SP IV – VI:

I miejsce- SP 1 Łomża

II miejsce - SP 5 Łomża

III miejsce - SP 4 Grajewo

SP VII – VIII + gimnazjum

I miejsce – SP Łyse

II miejsce – SP Nowogród

III miejsce – SP Piątnica

Szkoły Ponadgimnazjalne

I miejsce - ZSEiO Nr 6 Łomża

55744429 850475798642896 9098885180034121728 n

Ksiądz dr Andrzej Mikucki Dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej podziękował uczestnikom konkursu za chęć zdobywania wiedzy o postaciach godnych naśladowania. Dziękujemy Wszystkim Opiekunom SKC za przeprowadzenie etapu szkolnego konkursu oraz udział w Finale. Dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom, Rodzicom oraz Uczniom Szkoły Podstawowej Nr 5 za gościnne przyjęcie uczestników konkursu.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Św. Filip mawiał: „ Szczęśliwi jesteście, wy młodzi , macie tyle czasu na czynienie dobra!”

Panie Jezu, Nauczycielu Miłości, otwieraj nam oczy na potrzeby bliźnich, abyśmy umieli siebie dawać innym, byśmy dostrzegali świeżość serca i odnowioną radość w tym co robimy. Byśmy widzieli Ciebie w każdym człowieku.

Święty Filipie, módl się za nami.

Udział w konkursie jest bardzo ciekawym wydarzeniem w życiu członków wszystkich Szkolnych Kół Caritas, zdobywamy wiedzę, poznajemy nowych kolegów i radośnie spędzamy czas. Cieszymy się, że jesteśmy wolontariuszami, bo dzięki temu możemy tak wiele dać drugiemu człowiekowi, zgodnie z przesłaniem Św. Jana Pawła II: „ Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi ”.

Oprac.: mgr Anna Najda – opiekun Szkolnego Koła Caritas

Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piątnicy

54520332 789580218077567 1856997451945213952 n

Wszyscy uczestnicy konkursu:

SP Piski, Zespół Szkół Zabiele, SP 5 Łomża, SP 4 Grajewo, SP 1 Łomża, Zespół Szkolno-Przedszkolny Piątnica, Szkoły Katolickie Łomża, Zespół szkół Samorządowych Nowogród, Zespół Szkół Publicznych Łyse, SP2 Łomża

Patronat honorowy: Urząd Miasta Łomża (sponsor nagród głównych), Podlaski Urząd Wojewódzki, Podlaski Kurator Oświaty, J. E. Bp Janusz Stepnowski

Patronat medialny:

CEM SpesMediaGroup